CIMA at WZ UŁ

Following a letter of intent signed by the Faculty of Management of the University of Lodz and the Chartered Institute of Management Accountants, we have established a cooperation aimed at launching common education programs at the level of Certificate in Business Accounting and Diploma in Business Accounting.

Participation in the CIMA Program at WZ UL

Why is it worth to recruit for CIMA Program?

Igor Kacperski, CIMA Ambassador 2020/2021: The certification of CIMA has become recognized worldwide by nearly all organizations operating within the field of finance and its’ subbranches and indeed – is highly appreciated and welcome.

Ambassador of the CIMA Program at WZ UL

Igor Kacperski

Link do profilu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/igor-kacperski-1a61411b2/

ambasador.ullodz@cimauczelnie.pl

2020_University of Lodz_Igor Kacperski_CIMA

Polish

Gdybym miał opisać siebie w trzech słowach to użyłbym określeń: analityczny, spokojny, współpracujący.
Obecnie jestem studentem drugiego roku na kierunku Management and Finance realizowanym na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W lutym 2020 roku zostałem zatrudniony w firmie Fujitsu EMEIA Business Service na stanowisku General Ledger Intern. Naturą mojej pracy jest to, że księga główna we wszystkich firmach łączy w sobie procesy i elementy większości działów, ze szczególnym uwzględnieniem Accounts Payable oraz Accounts Receivable. Jestem również w stałym kontakcie z kontrolerami finansowymi, przez co mając wgląd w zakres ich rzeczywistych obowiązków, zacząłem rozwijać swoją wiedzę pod kątem Controllingu Finansowego. Ze względu na mój stopień specjalizacji do spraw odraczania kosztów, przychodów oraz zarządzania płatnościami miesięcznymi oraz kwartalnymi, często kontaktują się ze mną specjaliści/eksperci, aby wspólnie omówić dane zagadnienie oraz występujący problem. Aktywnie uczestniczyłem oraz pomagałem modyfikować procesy ze względu na zmianę stawki VAT w Niemczech, testując później wysunięte solucje. W kwietniu zostałem nagrodzony „Bronze Award” zostając jednocześnie pierwszym stażystą w historii firmy, który otrzymał takie odznaczenie. Ze względu na moje zainteresowanie w storywriting’u oraz specyfikę swojej pracy, nie mam problemu z wytaczaniem długich maili, wypełnianiem raportów oraz z pełnieniem innych, pisemnych obowiązków.

Jak już wspomniałem, uważam się za osobę analityczną, spokojną i współpracującą. Nie mam problemu w pełnieniu pracy indywidualnej, jak i grupowej, co może potwierdzić prowadzony przeze mnie projekt jako Twórcy Społecznościowego. Ze względu na swoje podejście, jestem osobą pedantyczną, co oznacza przechowywanie dokumentów w ustalonym porządku oraz ich segregację, jak również i to, że rozpoczęte kwestie staram się zawsze doprowadzić do końca. Moimi hobby są rozrywka poprzez gry video oraz strzelectwo sportowe, co w połączeniu z prowadzeniem aktywnego trybu życia cały czas pozwala mi się rozwijać pod względem podzielności uwagi. Gdy tylko zapoznam się z używanym sprzętem oraz oprogramowaniem, potrafię bardzo szybko się dostosować i opracować własny efektywny Way of Working. Jestem osobą, która nie sprzeciwia się zmianom oraz nie mam problemu z wdrążaniem nowych rozwiązań, które mogą przyspieszyć wykonywaną aktywność oraz proces. Jako potwierdzenie moich słów: zostałem nominowany przez swoją firmę do testowania nowego, zaktualizowanego oprogramowania. Cały czas staram się też rozwijać swoją wiedzę pod kątem finansów oraz psychologii ludzkiej.

Zdecydowałem się na Ambasadorstwo CIMA, aby podnieść swoje kompetencje i umiejętności, nabyć kontakty biznesowe, rozwijać się z zakresu psychologii (mając do czynienia z większą ilością osób), nagłośnić program CIMA na studiach związanych z finansami (jako, że osoby z taką certyfikacją są lepiej postrzegane przez przyszłych pracodawców), działać w interesie studentów jako łącznik z CIMA.

Natalia Król

Link do profilu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/natalia-kr%C3%B3l-25b8061b8/

ambasador.ullodz@cimauczelnie.pl

2020_University of Lodz_Natalia Król_CIMAPolish

Mam na imię Natalia, mam 21 lat i mieszkam w Łodzi. Jestem studentką trzeciego roku Management and Finance na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuję również w korporacji Whirlpool i jestem tegoroczną ambasadorką CIMA.

Poza uczelnią i pracą udzielam korepetycji dla dzieci i młodzieży oraz prowadzę profil w social media dla firmy działającej w branży gastronomicznej. Interesuję się marketingiem, podróżami oraz sportami walki. Moim celem jest rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie marketingu internetowego i docelowo założenie własnej firmy z tym związanej.

Zdecydowałam się na zostanie ambasadorką CIMA, ponieważ chciałabym rozwinąć swoje umiejętności marketingowe oraz poszerzyć wiedzę na ten temat. Uważam, że certyfikat CIMA jest bardzo wysoko ceniony na dzisiejszym rynku pracy, a ciągłe dokształcanie się i rozwijanie na pewno zaprocentuje
w przyszłości.

English

My name is Natalia, I’m 21 years old and I live in Łódź. I am a third-year student of Management and Finance at the University of Lodz. Additionally, I work for Whirlpool Corporation and I am this year’s CIMA ambassador.

My extracurricular activities include tutoring children and running social media for a company. I’m interested in marketing, travelling and martial arts. My goal is to develop skills in internet marketing and ultimately start my own business associated with it.

I decided to become a CIMA Ambassador because I would like to develop my own marketing skills and broaden my knowledge on the subject. I believe that constant development in any field is crucial to achieving success in your career. That’s why I am going to promote the CIMA certificate among students.